Компанії оточення Віктора Медведчука відновлять поставки дизпалива з Росії

Нафтопродуктопровід “ПрикарпатЗахідтранс” найближчим часом відновить прокачування російського дизельного палива в Україні. Про це повідомляє enkorr з посиланням на учасників ринку, які вже законтрактували обсяги трубопровідного палива на грудень.

“Відвантаження в наступний понеділок (9 грудня)”, – сказав покупець палива, зазначивши, що продавцем є “Анвітрейд”.

За даними трейдерів, грудневий обсяг поставки палива з трубопроводу складе 20-30 тис. Тонн. Вартість грудневих партій визначається за формулою, яка передбачає премію в розмірі $ 20-25 за тонну до котирування дизпалива в Середземномор’ї, а також сплату мита (4% або близько $ 23 за тонну) і вартість наливу ($ 5 / т). Мінімальна премія стартує з обсягу в 3000 тонн.

Таким чином, наведена до північних котируванням вартість трубопровідного російського дизпалива становитиме + S33-38 за тонну.

C урахуванням мінімальної премії ціна дрібнооптових партій з відвантаженням з Новограда-Волинського може скласти приблизно 19,60 грн / л, при тому що з нафтобаз в Коростені (Житомирська область) ціни 2 грудня були на рівні 20,20 грн / л.

Як повідомлялося, компанія Wexler Group з 1 серпня призупинила поставки російського дизпалива в Україні по трубопроводу після введення урядом України спеціального мита на трубопровідні поставки з РФ. З серпня мито було встановлено в розмірі 3%, а з жовтня – підвищилася до 4%.

Після зупинки роботи трубопроводу частка російського дизпалива в балансі ринку України впала до 15%, але в жовтні повернулася на рівень 32% за рахунок збільшення поставки з трубопровідного терміналу в Гомелі і зростання ж / д-відвантажень компаніями “Лукойл” і “Орскоргсінтез”.

Нагадаємо, “ПрикарпатЗахідтранс” належав швейцарській фірмі ITC Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, пов’язаного з оточенням нардепа Віктора Медведчука. Після зустрічі останнього в січні 2019 року зі президентом Білорусі Олександром Лукашенко, “ПрикарпатЗахідтранс” змінив власника на білоруську компанію. При цьому 49% залишилися за швейцарською компанією International Trading Partners (ITP) (48%) і її власником Анатолієм Шефер (1%).

В кінці вересня 2017 року рада директорів “Роснефти” схвалив угоду про постачання на експорт на адресу також належить Шеферу ITC Industry Trading Company SA (Швейцарія) дизпалива в загальній кількості від 30 млн до 50 млн тонн (від 3 млн до 5 млн тонн на рік в опціон постачальника). Термін дії договору становить 10 років (з 1 січня 2018 роки) з можливістю поставки переходять обсягів до 30 червня 2028 року включно.

Продажі палива з труби вже в самій Україні контролює група Proton Energy Ніссана Моїсеєва, який також пов’язаний з Медведчуком. Моїсеєв стверджує, що з Медведчуком у нього не ділові, а дружні стосунки.

“ПрикарпатЗахідтранс” експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок” протяжністю близько 1,1 тис. Км, призначений для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту в Європу, зокрема, в Угорщину. Проектна потужність транспортування – 3,5 млн тонн на рік.