Асоціація газового ринку стурбовані ризиками від неплатежів і низких тарифів

На думку учасників асоціації, головним винуватцем каскаду боргових зобов’язань є НКРЕКУ.

Асоціація газового ринку України поділяє стурбованість всіх учасників газового ринку в зв’язку з кризою неплатежів по всьому ланцюгу поставок газу, повідомила прес-служба Агри.

«У сегменті поставок газу по ПСО між учасниками ринку не один рік продовжують накопичуватися взаємні боргові зобов’язання, які за різними підрахунками досягли 1 млрд доларів США. На жаль, ця боргова пухлина вже поширилася і на комерційний сегмент ринку газу, про що свідчать заяви Асоціації газових трейдерів України », – повідомляє асоціація.

«Регулятор роками поводиться безвідповідально, нехтуючи своїми прямими обов’язками – затвердження економічно обґрунтованих тарифів для операторів ГРМ. Цілеспрямована дискримінаційна тарифна політика НКРЕКУ привела до того, що тільки через занижений тарифу оператори ГРМ за п’ять років отримали збитки на суму 17 млрд грн », – йдеться в повідомленні.

Асоціація газового ринку вказує, що збитковість тарифів на розподіл операторів ГРМ привела до формування заборгованості перед АТ «Укртрансгаз», яка продовжує рости.

«В умовах дискримінаційної політики чинного НКРЕКУ загроза банкрутства нависла не тільки над газорозподільними компаніями. Нещодавно АТ «Укртрансгаз» заявив про переддефолтному стан компанії. Це ставить під сумнів можливість залучення міжнародних партнерів для спільного управління українською ГТС », – йдеться в повідомленні.

Асоціація відзначає, що збиткова модель розрахунків, існуюча на ринку природного газу, є головною перешкодою розвитку конкуренції.