Енергохолдинг Ріната Ахметова зупинив роботу Бурштинської ТЕС і експорт електроенергії в Європу

Бурштинська теплоелектростанція (ТЕС) “ДТЕК Західенерго” з 22 листопада 2019 року оголосила про “вимушеному простої”. Про це повідомив в.о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Олег Івахів в листі до голови Бурштинського міської ради Роксолані Джурі.

“Відокремлений підрозділ” Бурштинська теплова електрична станція “АТ” ДТЕК Західенерго “повідомляє про введення з 22 листопада 2019 вимушеного простою станції як єдиної можливості для запобігання повного припинення діяльності ТЕС”, – пише Івахів.

Керівник станції скаржиться, що імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами замістив електроенергію національних ТЕС. А збільшення частки виробництва “дешевої електроенергії вітчизняних АЕС” знизило ціни для ТЕС.

“В окремі дні поточного місяця (ціна на” ринку на добу вперед “) Знижувалася до рівня 91 коп / кВт-год, що в ринкових цінах на вугілля робить виробництво електроенергії на ТЕС збитковим”, – переконує Івахів.

Він вважає, що для усунення негативних чинників, які “загрожують тривалим простоєм ТЕС”, потрібно: зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, ввести ринок допоміжних послуг (для плати станціям за готовність) і погасити заборгованість ДП “Енергоринок” перед компаніями.

Станції “ДТЕК Західенерго”, в тому числі Бурштинська ТЕС, працюють в Бурштинському енергоострові (БУОС) синхронно з енергосистемою Європи. Електроенергія з Росії і Білорусі не має доступу до Бурштинського енергоострова, трейдери можуть імпортувати електроенергію з Словаччини, Польщі, Угорщини та Румунії.

За три місяці роботи нового ринку ціна електроенергії на РДН в Бурштинському енергоострові виросла на 12,5% – з 1698,34 грн / МВт-год до 1911,38 грн / МВт-год. А на внутрісуточних ринку – з 1733,01 грн / МВт-год до 1746,58 грн / МВт-год.

У жовтні 2019 середньозважена ціна на РДН в “Бурштинському острові” зменшилася на 1,86% – до 1875,85 грн / МВт • год, в порівнянні з вереснем, а на ВГС – 3,75% до 1729,25 грн / МВт • ч.

За 20 днів листопада середньозважена ціна на РДН зменшилася на 8,4% і становить 1754,37 грн / МВт • год, в порівнянні з 20 днями жовтня, а на ВГС – 37,85% і становить 1186,03 грн / МВт • год . Втім, електроенергія в Бурштинському енергоострові на РДН досі продається на 30% дорожче, ніж на решті території України – по 1754,37 грн / МВт • год.

Бурштинський енергоострів розташований в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Основне джерело живлення – Бурштинська і теплоелектростанцій (ДТЕК Західенерго). Енергоострів приєднаний до електромереж країн ЄС і працює синхронно з енергосистемою Європи. З Бурштинського енергоострова Україна експортує електроенергію за кордон.