Імпорт електроенергії з Білорусі зріс в два рази в порівнянні з попереднім роком

За повідомленнями прес-центру Міністерства енергетики Білорусі, в поточному році країна експортувала понад 2 млрд. КВт * год електроенергії, що перевищує минулорічні показники майже в 2 рази. У планах уряду збільшити дані поставки до 4 млрд. КВт * год.

Експортні дані показують, що найбільш великими споживачами білоруської енергії є країни Балтії і Україна. У той же час уряд Білорусі вважає саме український сегмент більш пріоритетним, вказуючи, що вигода від поставок в Україну істотно перевищує отриманий дохід від країн Балтійського затоки. При цьому Міністерство енергетики Білорусі уточнює, що країна не займається демпінгом при поставках в Україну, вартість продукції, що поставляється енергетики українським споживачам більш вигідна.

З певними труднощами Білорусь зіткнулася при розгляді можливості експорту електроенергії до Польщі. На даний момент лінії електропередач з польської сторони не працюють. При цьому уряд Білорусі вважає дану проблему політизованою, країна активно торгує різними категоріями товарів на польському ринку, однак проблеми виникли лише з поставками електроенергії.

Вже до 2025 року виробництво електроенергії в Білорусі суттєво зросте – введення в експлуатацію БелАЕС дозволить збільшити показники на 12, 5%. Показники споживання в такому випадку збільшаться приблизно на 5 млрд. КВт * год і складуть в середньому до 45 млрд. КВт * год.

У разі успішної роботи БелАЕС з централізованої мережі країни поступово будуть виключатися неефективні джерела. Будівництво АЕС орієнтоване в першу чергу на висновок неефективних і застарілих генераторів. До 2025 року планується вивести до 1 ГВт потужностей.

Нагадаємо, що БелАЕС складається з декількох енергетичних блоків, кожен з яких має потужність в 1200 МВт. Перший енергоблок планується запустити вже до початку наступного року, другий – до кінця.