«Нафтогаз» створив компанію для торгівлі нафтопродуктами

НАК «Нафтогаз України» схвалив створення в рамках дивізіону «Нафта» нової компанії «Нафтогаз Ойл Трейдінг», яка буде спеціалізуватися на трейдингу продуктів нафтопереробки

Про це йдеться в рішенні правління НАКу як акціонера «Укртранснафти» від 3 жовтня.

Статутний капітал нової компанії буде належати АТ «Укртранснафта» – компанії, на основі якої створювався дивізіон «Нафта». Компанія буде торгувати як імпортними нафтопродуктами, так і ресурсом, виробленим Шебелинським заводом.

«Нафтогаз Ойл Трейдінг» буде закуповувати / продавати все обсяги нафтопродуктів і нафтохімії в рамках групи «Нафтогаз», – повідомив заступник голови дивізіону з комерційних питань Сергій Федоренко.

АТ «Укргазвидобування» володіє одним з двох працюючих в Україні НПЗ – Шебелинським – з річним обсягом переробки сировини в районі 500 тис. Т. У 2018 році Шебелинський завод виробив 130,6 тис. Т бензину, 85,1 тис. Т – ДТ, 31,3 тис. т – мазуту. Основний обсяг ДТ використовується для потреб виробничих підрозділів «Укргазвидобування», частина реалізується через відкриті біржові торги. У 2019 р Шебелинський ГПЗ разом з відділом реалізації нафтопродуктів УГД увійшов до дивізіону «Нафта» НАК «Нафтогаз України». Ключовим напрямком діяльності дивізіону повинен стати трейдинг. У планах дивізіону за 5 років збільшити обсяг реалізації продукції від 650 тис. Т до 1,5 млн т.