Нацкомісія планує підвищити тариф “Укренерго” на передачу на 36%

Національна комісія здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКУ), планує з 1 січня 2020 року підвищити тариф НЕК “Укренерго” на передачу електричної енергії на 36% – до 158,28 грн / МВт-год, на 24% -на послуги з диспетчеризації (оперативно-технічного управління), до 9,94 грн / МВт-год. Відповідні проекти постанов внесені до порядку денного засідання комісії на 19 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненими на сайті регулятора документам, здійснений оператором системи передачі е / е розрахунок заснований виходячи з росту витрат на покупку компанією е / е для компенсації технологічних втрат (на 21,2%), витрат на оплату праці та соцмеропріятій.

Крім того, одним з основних чинників зростання тарифу на передачу е / е є прогнозоване збільшення операційних витрат (на 67%). Зокрема, мова йде про зростання витрат з податку на землю в результаті зміни ставок оподаткування через корпоратизації компанії, про витрати на паспортизацію об’єктів, державну реєстрацію майнових прав на нерухомість, виготовлення відповідних технічних паспортів, оформлення прав користування земельними ділянками. Також компанія в поданому проекті запропонувала врахувати зростання матеріальних витрат (на 10%), амортизації (на 14%), витрат з прибутку (1,2%).

В проекті враховано прогнозований на наступний рік зростання обсягу споживання е / е на 16,6%, що є компенсуючим фактором при визначенні розміру тарифу. Додатковим компенсатором також є зменшення на 8,9% витрат за статтею “виконання спеціальних зобов’язань для забезпечення суспільних інтересів” і зменшення на 5% фінвитрат.

Таким чином, згідно з проектом, операційні витрати в тарифі пропонується врахувати на рівні 6,63 млрд грн, витрати пов’язані з купівлею е / е для компенсації технологічних втрат, – 2,9 млрд грн, витрати на оплату праці – 2,1 млрд грн, витрати на збільшення частки виробництва “зеленої” е / е – 14,19 млрд грн (1,56 млрд грн з них – виплати домогосподарствам).

Прогнозований обсяг споживання в 2020 році е / е врахований на рівні 150,27 млн ​​МВт-год.

У свою чергу зростання на 24% тарифу на послуги з диспетчеризації розрахований також виходячи зі збільшення витрат на оплату праці та відрахувань на соцмеропріятія, на послуги адміністратора розрахунків і адміністратора комерційного обліку, амортизацію, придбання допоміжних послуг з регулювання частоти та потужності, операційних витрат.

“Укренерго” здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об’єднаної енергосистеми країни. НЕК знаходиться в підпорядкуванні Міністерства фінансів.