Офіс Володимира Зеленського знизить ціни на електроенергію для бізнесу на 20%

Офіс президента розробив три рішення, які дозволять знизити ціни на електроенергію для промислових споживачів, бізнесу і бюджетної сфери на 20%. Про це на брифінгу заявив представник президента в уряді Андрій Герус за підсумками наради за участю президента Володимира Зеленського щодо функціонування нової моделі ринку електроенергії та підготовки до осінньо-зимового періоду.

Повинно бути розглянуто три рішення, які сумарно повинні привести до істотного зниження цін на електроенергію для непобутових споживачів

“Перше – це постанова Кабінету міністрів про покладання спеціальних обов’язків на” Укргідроенрего “і” Енергоатом “таким чином, щоб на” Укргідроенерго “покладання спеціальних обов’язків було збільшено”, – повідомив представник президента.

“Ми очікуємо, що така постанова дасть можливість знизити тариф” Укренерго “в три рази. Зараз це 32 коп. за кВт / год, а очікується близько 8-9 копійок … Це може дати зниження цін для кінцевих споживачів на близько 11% “, – додав Герус.

При цьому представник президента нагадав, що підвищення тарифу “Укренерго” з 1 липня заперечувався в судах. Зокрема, позови подавали компанії, підконтрольні Ігорю Коломойському.

Герус також повідомив, що третім кроком стане перегляд цінових обмежень на ринку електроенергії, так званих “Рrice caps”.

“Нічну ціну є сенс трохи підвищити з точки зору, можливо на близько 10%, а денну ціну є сенс трохи знизити, оскільки вона вище істотно вище, ніж майже у всіх країнах Європи. Тому денний Рrice cap є підстави знизити на 15-20%. Таким чином, це може дати еже 9% зниження тарифу для кінцевого споживача “, – пояснив представник президента.

За словами Геруса, всі ці заходи дозволять знизити ціни на газ для непобутових споживачів на близько 20%.

Представник президента додав, що Кабмін може прийняти перше рішення з перерахованих вже в середу, а НКРЕКУ вже почала розробляти зміни до тарифів “Укренерго” і Рrice caps на ринку електроенергії.

Герус зазначив, що анонсовані рішення можуть бути втілені з 1 вересня або з 1 жовтня.

Як повідомлялося, минулого тижня Кабінет міністрів схвалив зміни в механізм публічних спеціальних зобов’язань (ПСО) на ринку електричної енергії, які покликані знизити її вартість для великих промислових споживачів.

Раніше зниження цін на електроенергію вимагали керівники феросплавних заводів, підконтрольних структур Ігоря Коломойського, а також ряд металургійних підприємств.

Згідно з проектом прийнятого документа, Кабмін вніс зміну до постанови про покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на оптовому ринку електричної енергії, зобов’язавши НАЕК “Енергоатом” продавати за регульованою ціною до 75% своєї електроенергії, тоді як раніше було до 90%. В ході засідання прем’єр-міністр Володимира Гройсмана доручив доопрацювати рішення до наступного засідання, запланованого на 21 серпня