Ощадбанк почав відкривати рахунки для роботи в новій моделі оптового ринку електроенергії

Державний “Ощадбанк” почав відкривати рахунки, необхідні для роботи в новій моделі оптового ринку е / е, яку запускає з 1 липня. Відкривається рахунок умовного зберігання (ескроу, 2602), на якому будуть знаходитися фінансові гарантії, необхідні для участі в торгах на ринку “на добу вперед” (РСВ) і внутрісуточних ринку (ВСР).

Всі учасники ринку е / е також зобов’язані відкрити в банку поточні рахунки (2600), поточний рахунок зі спеціальним режимом використання (2603), а також рахунки для внесення банківської гарантії (все, крім НЕК “Укренерго”). На ньому будуть розміщуватися кошти для участі в балансує ринку е / е і виконання зобов’язань за договорами про врегулювання небалансів е / е, які “Укренерго” початок укладати з суб’єктами енергоринку на минулому тижні.

Станом на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нового моделі ринку е / е. Єдиний покупець і продавець е / е – ДП “Енергоринок” – починає процес ліквідації. Вводяться двосторонні договори між виробниками та постачальниками / споживачами, біржі – ринок “на добу вперед” і внутрісуточних ринок, а також балансуючий ринок, на якому буде розраховуватися вартість небалансів (різниці між прогнозним і фактичним споживанням).

На сьогодні “Ощадбанк” є єдиним уповноваженим банком на ринку е / е, він обслуговує рахунки зі спеціальним режимом використання.