Стало відомо, коли можуть виникнути проблеми з газопостачанням без транзиту російського газу

У найбільш холодні дні лютого та березня в Україні можуть виникнути технічні проблеми з газопостачанням в окремих містах, якщо Україна і РФ не укладуть нової угоди про транзит газу. Про це на прес-конференції заявив міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

“Єдиним технічним ризиком, який може бути – це якщо лютий і березень будуть холодними місяцями, коли у нас вже зменшиться тиск в системі від підземних сховищ. У найбільш холодні дні в піковому навантаженні можуть бути певні проблеми, щоб прокачати повністю систему “, – сказав він.

У той же час міністр висловив упевненість, що Україна і Росія домовляться про продовження транзиту газу. Переговори про транзит зараз знаходяться на стадії технічних консультацій, а найближчим часом країни можуть почати обговорення характеристик майбутньої угоди.

Дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України за європейськими правилами і українським законодавством закінчується 13 грудня.

18 листопада, “Газпром” направив “Нафтогазу” пропозицію про продовження на рік діючого контракту або укладення нового договору про транзит газу.

25 листопада Нафтогаз відповів, що сторони і надалі будуть обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами в тристоронньому форматі, і заявив про готовність розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а поставками газу.

“Газпром” вважає, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів.

Раніше Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова укласти угоду по транзиту газу з Україною за зниженими цінами на 20-25%.

У НАК Нафтогаз вважають, що швидше за все Газпром не підпише контракт про новий транзит газу, але Україна і європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу в сховищах.

7 листопада Укртрансгаз модернізував газовимірювальну станції (ГЗВ) “Гребеники” на кордоні з Молдовою, тепер станція готова до реверсного Трансбалканського транспортуванні газу в разі припинення транзиту з РФ.

5 листопада голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв відмовився “зрозуміти і пробачити” 22 мільярди доларів Газпрому.

Перед цим, 31 жовтня президент Росії Володимир Путін закликав обнулити всі вимоги як з боку “Нафтогазу”, так і з боку “Газпрому” в газовій суперечці.