Україна з 2020 року імпортуватиме газ з Румунії

Відкриття шляху реверсних поставок газу з Румунії в Україну має стратегічне значення, вважають в “Укртрансгазі”.

З 1 січня 2020 року Україна почне імпортувати 1,5 млрд м³ природного газу з Румунії через територію Молдови. Про це 19 серпня повідомила прес-служба державної газотранспортної компанії “Укртрансгаз”.

“Очікується, що вже 1 січня 2020 року створено постійну потужність для імпорту з Румунії 1,5 млрд м³ газу на рік, незалежно від обсягу транзиту російського газу по території України”, – заявили в компанії.

На думку “Укртрансгазу”, відкриття цього шляху реверсних поставок має стратегічне значення для України і Молдови оскільки диверсифікація джерел дозволить підвищити “надійність і гарантують безперебійне постачання газу своїм споживачам”.

Чинний контракт на транзит російського газу через територію України закінчується в грудні 2019 року. Переговори про його продовження або укладення нової поки не принесли результату. На думку глави НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, Росія намагається відстрочити переговори щодо транзиту до настання холодів, щоб потім вдатися до шантажу.

Україна вже отримує газ по реверсу зі Словаччини, Польщі та Угорщини, після того як в листопаді 2015 років Київ призупинив імпорт газу з Росії.