Україна збільшила імпорт російського дизпалива

Україна збільшила поставки російського палива по залізниці, прагнучи компенсувати скорочення поставок в першій декаді жовтня, викликане плановим ремонтом Мозирського НПЗ

До такого висновку в ході дослідження прийшла «Консалтингова група« А-95 ».

В цілому 1-10 жовтня в Україні по залізниці надійшло 139 тис. Тонн дизпалива, що на 1,7% нижче обсягу поставок за аналогічний період сентября (141 тис. Тонн).

При цьому за цей період білоруські НПЗ скоротили відвантаження на 31% (на 32,5 тис. Тонн) – до 73 тис. Тонн, в порівнянні з першою декадою вересня. Зокрема, встав на ремонт Мозирський НПЗ знизив відвантаження більш ніж в 2 рази – до 47,5 тис. Тонн, Новополоцький НПЗ збільшив в 3 рази – до 25,5 тис. Тонн.

Основна частина «випали» білоруських обсягів за підсумком першої декади жовтня була компенсована за рахунок зростання прямих ж / д-поставок з Росії. Всього за 1-10 жовтня вони склали 25 тис. Тонн, проти 1,8 тис. Тонн за аналогічний період вересня. У порівнянні з останньою декадою вересня, поставки виросли більш ніж удвічі.

Ж / д-поставки трубопровідного дизпалива з терміналу в Гомелі (Білорусь) за підсумком першої декади жовтня збільшилися до 18,8 тис. Тонн з 14,8 тис. Тонн за першу декаду вересня. Максимальний місячний обсяг відвантажень з Гомеля в Україні оцінюється в 120 тис. Тонн, але максимальний обсяг був зафіксований у вересні на рівні 69 тис. Тонн.

Поставки литовського дизпалива за 10 днів жовтня зросли на 15% – до 22,1 тис. Тонн проти 19,3 тис. Тонн за першу декаду вересня.

Оперативних даних по морському імпорту дизпалива за 10 днів жовтня поки немає. За шість днів поточного місяця вони склали 19 тис. Тонн проти 17 тис. Тонн за аналогічний період вересня.