Українська енергосистема стане частиною європейської через 3 роки

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив про те, що в 2023 році українська енергосистема повинна стати частиною європейської енергосистеми, повідомляє Укрінформ

“Необхідні документи вже підписані, просто треба над цим працювати. Ми сподіваємося, що в 2023 році ця об’єднання мереж, української та європейської, вже станеться. Це дасть нам можливість, в тому числі і нашої атомної генерації, навіть експортувати електроенергію, і на цьому заробляти …

Для того, щоб приєднатися до європейської мережі, нам доведеться відрізуватися від російської і білоруської. Ми від цього нікуди не дінемося, і це історичне рішення вже прийнято. Тобто, до цього ми вже поступово до цього йдемо “.

Гончарук нагадав, що українська енергосистема довгий час була об’єднана з російської, з білоруської та молдовської.

За словами прем’єра, проблема експорту з Білорусі значно перебільшена, тому що “там не такі великі обсяги”.

18 вересня 2019 року Верховна Рада прийняла поправку народного депутата Андрія Геруса до закону України “Про ринок електроенергії”, дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію в країнах, які не є членами Європейського енергетичного співтовариства.

4 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2233, який, серед іншого, забороняє імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами.

12 грудня парламент відхилив проект постанови про скасування прийнятого законопроекту №2233-П “Про внесення змін до закону” Про ринок електричної енергії “, який забороняє імпорт за двосторонніми договорами електричної енергії з Росії.